Historie a současnost

Společnost Promat Vsetín, a.s. nabízí komplexní službu v oblasti vývoje a výroby jednoúčelových strojů, výrobních linek i automatizaci výrobních procesů.

Historie společnosti PROMAT Vsetín, a. s. sahá až do roku 1937, kdy vzniká společnost Zbrojovka Vsetín. V roce 1949 je založeno oddělení konstrukce pro výrobu technologických přípravků pro vojenskou výrobu, v roce 1955 je zahájen vývoj strojů pro výrobu průmyslových rozbušek a v roce 1960 začíná vývoj strojů a technologií pro výrobu vrtáků. Po roce 1975, kdy Zbrojovka začíná vyvíjet stroje pro textilní průmysl, vzniká oddělení prototypů a automatizace OPA – byla zahájena výroba prototypů textilních strojů a automatizace výroby těchto strojů.

V roce 1994 byla založena společnost ZV – Promat a. s., ve které našli práci zaměstnanci oddělení prototypů a automatizace ze Zbrojovky Vsetín. S rozpadem původních trhů je zahájena v ZV - Promatu výroba strojů pro německý trh a firma se postupně prosazuje v dodávkách jednoúčelových strojů zejména pro automobilový průmysl. V roce 2001 se společnost již s názvem PROMAT Vsetín, a. s. přestěhovala do nových prostor na Ulici 4. května. Firma má vývojové konstrukční oddělení, jehož činnost je plně realizována na CAD systému. Výrobní strojní park je koncipován pro kusovou a malosériovou výrobu s konvenční a CNC technikou. Ve Vsetíně a blízkém okolí je tradiční strojírenská oblast, kde je možnost široké a jakostní kooperace. Od roku 2006 je firma držitelem certifikátu ISO 9001.

Ve firmě pracuje 70 zaměstnanců. Rozložení obchodních aktivit - 60 % tuzemský trh, 40 % zahraniční trhy.